Незалежно від того, чи дотримуєтеся ви Різдвяного посту, тимчасова відмова від продуктів тваринного походження піде на користь кожному, допоможе розвантажити організм і дати йому можливість відновитися. Рослинні жири допомагають поліпшити роботу печінки, серця і очистити судини, а клітковина в капусті, буряку і моркві - позбавитися від токсинів. Крім того, в овочах і фруктах міститься безліч вітамінів, антиоксидантів і корисних мікроелементів, яких так не вистачає у холодний сезон.
Важливо слідкувати за тим, щоб харчування було збалансованим, при цьому відмова від м'яса аж ніяк не є синонімом голодування. Сьогодні ми маємо доступ до багатьох рослинних продуктів, що не лише здатні подарувати відчуття насичення, а й внести різноманіття у ваше меню - їх можна поєднувати в десятках традиційних і авторських страв. Щоб не турбуватися про якість продуктів, які повинні допомогти очистити організм, а не нашкодити йому – варто віддавати перевагу органічним продуктам. Вони вирощені природним шляхом, без використання хімікатів, в них немає штучних ароматизаторів, барвників, ГМО і пестицидів, які становлять загрозу для здоров'я. Вони виключно натуральні і корисні.
В основі українського пісного меню капуста, цибуля, морква, свіжі та сушені гриби, картопля, каші, бобові, сухофрукти та горіхи – ці ж продукти використовуються для приготування 12 страв на Святвечір, коли друзі та рідні збираються на сімейну вечерю у переддень Різдва. Вважається, що кількість святкових страв пов’язана з тим, що у році 12 місяців, а також тим, що у Христа було 12 учнів. Їх точного переліку не існує, вони різняться в залежності від регіону країни, та головною на столі незмінно залишається кутя – відварені зерна пшениці з медом. Корисні органічні продукти для солодкої страви, як і для інших традиційних різдвяних рецептів ви знайдете на сайті Glossary.
Для приготування куті незамінними є:
макове насіння, в якому містяться вітаміни E, PP і корисні мінерали,
родзинки, багаті вітамінами А, С, В1, В2, В5 и В6,
волоські горіхи, а також
мед, що має антибактеріальний ефект і підвищує загальний тонус організму.
До традиційних страв відносять узвар - компот із сушених фруктів, вареники та голубці, для приготування яких знадобляться
капуста,
цибуля і
морква. У якості начинки для голубців використовують суміш
рису та шампіньонів. Також можна побачити серед популярних рецептів тушковану капусту з грибами.
Серед перших страв наявні пісний борщ і грибна юшка, основю для якої можуть стати як білі гриби, так і, наприклад,
шіїтаке, адже вони чудово поєднуються з іншими овочами. Традиційно на столі має бути присутньою риба, копчена, маринована чи запечена, та випічка – ароматний домашній хліб, пампушки чи калач, який можна прикрасити натуральними й солодкими
цукатами. На сайті Glossary ви зможете підібрати органічне борошно на свій смак:
пшеничне,
вівсяне чи навіть
кокосове. Доповнюють святковий стіл мариновані гриби, огірки і помідори, а також
сир та фрукти, яблука,
апельсини і
мандарини.
Порадуйте близьких смачною вечерею і створіть атмосферу зимового свята за допомогою корисних і поживних органічних продуктів, що дбають про ваше здоров’я і зовсім не шкодять екології!