Наш кріп навіть в зимовий період дуже пахучий і має надзвичайно потужний смак. Досягається це вирощуванням на родючому ґрунті в змішаних посадках. Найкраще смакує в свіжих салатах.
— Зберігаємо до 10—25 діб, при ‑0,5…-1С
Корисні властивості
— Вітаміни С, В, РР, Р
Листя кропу містять вітаміни С, групи вітамінів В, РР, Р, каротин, нікотинова і фолієва кислоти, а також багато цінних мікроелементи, такі як солі кальцію, калію, заліза, фосфору.
Інгредієнти і біологічно активні речовини кропу характеризуються в основному ефірними маслами в різних комбінаціях. Оздоровлюючий ефект дає перш за все високий вміст вітамінів і мінеральних речовин. У всіх частинах рослини містяться ефірне масло, що додає їм специфічний запах, флавоноїди. Особливо багато ефірного масла в плодах кропу. Ефірна олія рідина світло-жовтого кольору з приємним, дуже ніжним запахом, що нагадує запах кмину.
Завдяки своєму хімічному складу, кріп ефективно регулює роботу шлунково-кишкового тракту, знижує тиск і благотворно впливає на серцеву діяльність. В силу корисних властивостей, кріп здатний полегшувати симптоми циститу і ниркових захворювань. А ще зелень кропу миттєво полегшує головний біль і допомагає впоратися з безсонням.
Завдяки наявності ефірного масла і різноманітному набору вітамінів і мінеральних речовин споживання кропу підсилює відділення секрету травних залоз, моторику травного тракту, підвищує апетит, сприяє нормалізації обміну речовин в організмі.