А ви знали, що туризм теж може бути екологічним та сталим? Замислювались, що трансформуючи свій внутрішній світ у подорожах, ми можемо принести користь ще й світу навколо нас?
Так, компанія GLOSSARY робить наступний крок у своїй діяльності. Ми мріємо більше подорожувати і робити це свідомо!
І починаємо ми з домівки! Україна має колосальний туристичний потенціал, і розвитку саме таких свідомих напрямків хочеться сприяти. Хочеться відкривати нові мальовничі куточки, показувати їх світу і назавжди зберігати їх такими. І ми впевнені, що не лише нам :)
У цій статті, (і у нашій програмі першої подорожі Glossary Sustainable Tourism) ми зібрали найцікавіші, на наш погляд, активності, що відповідають стандартам сталого туризму та, найголовніше, здатні здивувати і вразити своїм змістом.
Лендарт (від англ. land — земля, й англ. art — мистецтво) — художня діяльність, об’єктом якої є реальний пейзаж, фрагмент природного середовища. Це може бути інтеграція в пейзаж, перетворення його фрагменту або використання натуральних процесів (ерозії, атмосферних чинників) для створення художнього об’єкта. Це той вид художньої діяльності, що не залишить байдужим жодного захисника природи.
У нашій першій подорожі, до речі, команда охочих зачистить Маліївецький парк саме для створення лендарту. Таким чином матеріал, що вирізається в парку, не знищується, а отримує друге життя у створеній флористами композиції і підвищить туристичну привабливість парку.
Відвідаємо ми також і Резиденцію палацу Орловських у Маліївцях — це палацо-парковий ансамбль у стилі Людовіка XVI з місцевого пісковику, побудований у 1788 р.
Він привабливий не лише своєю історією, а й тим, що навколо резиденціі на майже двадцяти гектарах розташований парк з озером, фонтаном та штучним водоспадом. Парк планувався за участі ірландця Діонісія МакКлера як ландшафтний. Ревіталізація цього парку сьогодні — важлива частина роботи волонтерів та місцевих жителів.
Ще одна активність, яка відповідає принципам сталого туризму – пермакультура – захоплююча сторона сталого способу життя, адже передбачає такий підхід до проектування системи ведення сільського господарства, що працює в гармонії з природними процесами з мінімальними витратами праці і без шкоди для довкілля.
Більше того, долучившись до вивчення пермакультури, ви маєте змогу привести з відпочинку не пластикові сувеніри, а, наприклад, спаржу, зібрану своїми руками.
Друзі, відповідальне та екологічне життя – різноманітне, захоплююче приємне та неймовірно корисне! Подорожуйте, пізнавайте світ та збагачуйте його, аби наші діти могли насолоджуватись вічним – пейзажами, від яких захоплює подих, природними явищами, які вже народжені витворами мистецтва, екологічними продуктами, що збагачують наше тіло. Єднайтесь з природою, цінуйте її та приєднуйтесь до наших подорожей найпершими.