Зокрема щодо сміття ми стоїмо на позиції: менше паковання, зокрема, пластику, при купівлі товарів. Якщо його неможливо було уникнути, подбайте хоча б про те, щоб воно було відсортовано і все, що можна переробити, перероблено. І ось один з прикладів як відповідь на ваше питання «чому я маю це робити?»
Десь 15 хвилин проходить відтоді як ви замовили напій у одноразовій тарі і викинули її у смітник. На звалищі такий стакан лежатиме десятиліттями, повільно перетворюючись на мікропластик. Бо «нутрощі» стаканчиків мають не тільки папір, а й тоненьку поліетиленову плівку. Інакше стаканчик би просто протікав!
Якщо не хочете жити в країні сміття, давайте разом будувати Україну без сміття. Зменшувати кількість пластика в житті. Сортувати. Відвозити на переробку.
- Це сприятиме циркулярній економіці. Зберігання продуктів переробки означає, що буде менше використано сировини, отже нових ресурсів і відповідно відходів. Бляшанки з інших бляшанок, тобто перероблена жерсть – це 95% економії ресурсів.
- Це набагато дешевше, ніж відправляти відходи на спалювання чи звалище. Щороку в Україні утворюється більше 470 млн тонн промислових та побутових відходів. Населення зменшується, а ось обсяги сміття тільки ростуть: в середньому одна людина продукує 250-300 кілограмів на рік. 93% непотребу вивозять на сміттєзвалища та полігони, більше 2% спалюють, а 4,5% йде на переробку.
В країнах ЄС трохи менше половини сміття переробляється, 28% знищують шляхом спалення, виробляючи при цьому енергію, на полігони для захоронення надходить лише 23%. Полігони в Україні, з даними державної екологічної інспекції, займають понад 9 тисяч гектарів. Це площа цілого міста Кременчук Полтавської області або міста Хмельницький.
Ми мріємо культуру поводження зі сміттям і про інфраструктуру, яка цьому сприятиме. Мріємо, але діємо вже зараз.
І хочемо допомогти вам правильно розпорядитися вашим сміттям в грудні-січні.
В додаток до товарів, придбаних в розділі Christmas Shop у грудні-січні ми даруємо послугу кур`єра України без сміття – соціального проекту, що популяризує сортування в Україні і створює можливості для роздільного збору вторсировини.
Отже:
1. Якщо в розділі Christmas shop на сайті glossary ви придбали товари з 14 грудня по 14 січня - автоматично отримуєте можливість безкоштовно скористатися послугами УБС-кур`єра.
! Якщо такий подарунок вам не потрібен, просто приберіть галочку навпроти формулювання про те, що вам потрібен пакет. Нав`язувати sustainable-звички ми вам не будемо, наскільки б правильно стосовно нашої країни і планети це не було.
2.Разом з вашим замовленням – святковими кошиками, наборами ви отримуєте накладну і пакет на 120 літрів
3. Збираєте туди непотрібне вам паковання від glossary, інше сухе сміття - скло, папір, метали, пластик, пакети – тільки все чисте і сухе, без решток їжі і запаху.
4. Коли назбирали 120 літрів, заходите в чат-бот сервісу УБС @nowaste_service_bot і обираєте чат з людиною
5. Оформлюєте заявку на передачу пакету кур'єру.
Закінчуйте і починайте рік свідомо. Ми завжди поруч, завжди готові допомогти. І навіть заплатити за вас. Просто зберіть сміття, а ми його заберемо. Простіше не буває.
Be organic be sustainable with glossary