Застосування в кулінарії:
Гарбузове борошно можна поєднувати з будь-яким іншим. Найбільше воно підходить для приготування випічки: десертів, пирогів, печива, тортів, запіканок, хліба, тістечок, кексів, вафель. Здоба з додаванням гарбузового борошна довше зберігає свіжість.
Є безліч рецептів каш, супів, салатів і навіть м'яса з додаванням саме гарбузового борошна.
Це смачне і корисне доповнення до морозива, смузі або вівсяних пластівців.
Застосування в косметології:
Гарбузове борошно може успішно використовуватися у складі різних кремів та масок, що застосовуються для оздоровлення та омолодження шкіри обличчя. Цинк, що містяться в цьому продукті, амінокислоти лізин, треонін і метіонін, а також вітаміни С і групи B беруть активну участь у природному синтезі колагену — білка, що «відповідає» за еластичність і пружність шкіри. Цинк, яким дуже багате борошно гарбуза, нормалізує роботу сальних залоз і попереджає появу висипу вугрів. Для досягнення найкращого косметичного ефекту найбільш доцільно поєднувати зовнішнє застосування гарбузового борошна (у вигляді масок і у складі кремів) з її регулярним вживанням в їжу (при цьому борошно гарбуза благотворно впливає не тільки на шкіру обличчя, але також значно покращує стан нігтів, волосся та шкіри голови (запобігає випаданню волосся, попереджає появу лупи).
Лікувально-профілактичне застосування:
Для профілактики та комплексного лікування захворювань борошно з насіння гарбуза слід вживати в їжу наступним чином: 1-2 ч. ложки гарбузового борошна, розведеного в напої або будь-якому рідкому кисломолочному продукті , кефір або йогурт) приймають 1-2 рази на день протягом 2-4 тижнів.
Такий лікувально-профілактичний курс прийому даного продукту бажано проводити не менше 3-4 разів на рік.
Протипоказання: Індивідуальна непереносимість.
Якщо Ви будете у великих кількостях застосовувати цей подрібнений порошок, можете викликати діарею, нудоту та блювання. Це означає, що Ваш кишечник не в змозі переварити таку кількість борошна.